SPECJALIZACJEWSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA

Kancelaria prawna – usługa transgraniczna

Dla wielu zagranicznych podmiotów polski rynek jest bardzo atrakcyjny ze względu na dużą dostępność wykwalifikowanych specjalistów, relatywnie niskie koszty pracy, liczne zachęty dla inwestorów i położenie geograficzne. Rozpoczęcie działalności gospodarczej lub przeniesienie do Polski centrum wsparcia wymaga jednak znajomości lokalnych przepisów. Nasza Kancelaria służy pomocą zagranicznym podmiotom gospodarczym, które chcą prowadzić biznes na terytorium Polski.

Opening a business in Poland – jak pomagamy zagranicznym przedsiębiorcom?

Gdy zapada decyzja o prowadzeniu działalności w Polsce (doing business in Poland), zagraniczny inwestor często poszukuje merytorycznego i profesjonalnego wsparcia prawno-podatkowego na lokalnym rynku. Nasza Kancelaria zapewnia obsługę prawną inwestorom z zagranicy, których interesuje prowadzenie działalności w Polsce.

OFERUJEMY PRZEDE WSZYSTKIM:

 • doradztwo prawne i podatkowe – pomagamy w wyborze optymalnej formy prowadzenia działalności gospodarczej oraz w prowadzeniu działalności w Specjalnych Strefach Ekonomicznych,
 • reprezentację Klienta przed urzędami – pomagamy w formalnościach związanych z uzyskaniem zezwoleń i koncesji,
 • pomoc prawną przy zakupie lub dzierżawie nieruchomości – reprezentujemy Klientów w procedurach administracyjnych,
 • wsparcie przy tworzeniu i likwidacji spółek z zagranicznym kapitałem i ich bieżącej obsłudze – sporządzamy umowy, statuty i protokoły zgromadzeń wspólników,
 • reprezentację zagranicznych przedsiębiorców działających na terenie Polski przed sądami i urzędami, w tym m.in. GIODO i UOKiK,
 • pomoc przy zakupie lub przejęciu części, lub całości przedsiębiorstwa – służymy swoją wiedzą i zabezpieczamy transakcję od strony prawnej,
 • pomoc przedsiębiorcom zainteresowanym inwestycjami w polskie start-upy – zapewniamy wsparcie zarówno prawne, jak i podatkowe.

Świadczymy usługę doradztwa przed zaangażowaniem kapitału, do dyspozycji Klientów jesteśmy również przy zakładaniu działalności, jej bieżącym prowadzeniu aż do likwidacji organizacji.

Nasz zespół jest też otwarty na polskich Klientów, którzy zamierzają otworzyć firmę poza granicami Polski lub oferować usługi transgraniczne i w związku z tym poszukują profesjonalnego wsparcia.

Spory transgraniczne – wsparcie prawne dla przedsiębiorców

Świadczymy pomoc prawną dla przedsiębiorców pozostających w sporze z podmiotami zagranicznymi. Spory transgraniczne wymagają znajomości uwarunkowań prawnych w państwach, w których podmioty gospodarcze zostały zarejestrowane i prowadzą działalność. Nasza pomoc uzależniona jest od potrzeb Klienta, przy czym najczęściej polega ona na:

 • prowadzeniu negocjacji w imieniu Klienta z jego kontrahentem,
 • zabezpieczeniu dochodzonych roszczeń od zagranicznych podmiotów,
 • uzyskaniu europejskiego nakazu zabezpieczenia na rachunku bankowym,
 • dochodzeniu roszczeń o zapłatę od zagranicznych kontrahentów,
 • pozyskaniu stosownych dokumentów, na podstawie których możliwe będzie wszczęcie egzekucji z majątku dłużnika.

Nasza oferta obejmuje również ustalenie sądów właściwych do rozpoznania spraw oraz reprezentację naszych Klientów przed sądami.

Spory transgraniczne między podmiotami gospodarczymi nie należą do rzadkości. Z tego względu przedsiębiorcom zamierzającym współpracować z zagranicznymi kontrahentami proponujemy także analizę przedstawionych im wzorów umów oraz przygotowanie umów, które w pełni zabezpieczą ich interesy.

Sprawy transgraniczne – współpraca z zagranicznymi Kancelariami

Specyfika prowadzenia spraw transgranicznych wymusza współpracę między kancelariami działającymi w różnych krajach. Dzięki połączeniu wiedzy ekspertów znających miejscowe przepisy możliwa jest pomoc przedsiębiorcom, którzy z uwagi na dynamiczny rozwój lub chęć zminimalizowania kosztów poszukują możliwości ekspansji na nowe rynki. Współpracujemy z zagranicznymi kancelariami prawnymi zainteresowanymi kooperacją z solidnym partnerem o ugruntowanej pozycji na polskim rynku usług prawnych.

Wspieramy wiedzą merytoryczną i doświadczeniem zagraniczne kancelarie pozyskujące przedsiębiorców zainteresowanych rozpoczęciem działalności gospodarczej na terenie Polski. Po zapoznaniu się z indywidualną sytuacją Klienta jesteśmy w stanie w krótkim czasie znaleźć optymalne rozwiązania oraz przedstawić je zagranicznemu partnerowi. Nasz zespół jest przygotowany, by prowadzić nawet skomplikowane sprawy transgraniczne i sprawy międzynarodowe, w przypadku których konieczne jest połączenie wiedzy z różnych obszarów, w tym podatkowego. Z naszymi partnerami rozliczamy się na atrakcyjnych warunkach.

Dlaczego warto nam zaufać?

Zarówno sprawy transgraniczne, jak i sprawy międzynarodowe wymagają dobrego rozeznania w przepisach, elastyczności i umiejętności zdobywania wiedzy. Nasza Kancelaria na polskim rynku działa z sukcesami od 10 lat. Przez ten okres udało nam się stworzyć zgrany zespół prawników wielu specjalności, dzięki czemu jesteśmy w stanie zaoferować obsługę prawną zarówno małym, średnim, jak i dużym przedsięwzięciom. Nasz zespół jest też wciąż otwarty na współpracę z zagranicznymi kancelariami.

Jako profesjonaliści każdą powierzoną nam sprawę traktujemy indywidualnie. Wsłuchujemy się w potrzeby i oczekiwania Klienta oraz analizujemy dokumenty, aby znaleźć najlepsze rozwiązania. W naszym zespole pracują specjaliści z różnych dziedzin, dzięki czemu zagranicznym Partnerom możemy zaproponować kompleksowe wsparcie na każdym etapie prowadzenia działalności gospodarczej na terenie Polski.

Kontakt

BIURO
ul. Walerego Eliasza Radzikowskiego 3,
31-305 Kraków, Polska
GODZINY OTWARCIA
Pon-Pt: 9:00 – 17:00