SPECJALIZACJEPROCESY SĄDOWE

Kancelaria prawna – proces sądowy

Przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą mogą wejść w spór ze swoimi kontrahentami czy klientami na każdym etapie współpracy. Z kolei osoby fizyczne mogą natrafić na trudności z wyegzekwowaniem zapisów umowy podpisanej z deweloperem czy bankiem. Gdy wypracowanie porozumienia jest niemożliwe, pozostaje dochodzenie swoich racji na drodze sądowej. W imieniu naszych Klientów tworzymy strategię procesową i reprezentujemy ich w procesie cywilnym.

Obsługa procesowa – jak pracuje każdy radca prawny z naszej Kancelarii?

Nasza Kancelaria reprezentuje przed sądem zarówno przedsiębiorców, jak i osoby fizyczne. Każdy prawnik z naszego zespołu koncentruje się nie tylko na przygotowaniu pism, ale przede wszystkim na stworzeniu strategii procesowej. W tym celu:

  • ustalamy stan faktyczny – zapoznajemy się z dokumentami, wysłuchujemy Klienta, który postanowił powierzyć nam prowadzenie swojej sprawy oraz zbieramy i analizujemy materiał dowodowy,
  • ustalamy strategię procesową – rzetelnie informujemy Klienta o możliwym do osiągnięcia celu, ustalamy tryb postępowania i sąd właściwy do rozstrzygnięcia sprawy,
  • opracowujemy szczegółową taktykę procesową, którą następnie realizujemy przed sądem – jesteśmy przy tym elastyczni i dlatego w razie konieczności dokonujemy jej modyfikacji.

Reprezentowanie klienta w trakcie procesu wymaga przede wszystkim umiejętności wykorzystania posiadanej wiedzy. Doświadczony prawnik koncentruje się nie tylko na analizie dokumentacji – wie, gdzie szukać specjalistycznej wiedzy i potrafi w przystępny sposób podzielić się zdobytymi informacjami z Klientem oraz zaprezentować je na sali sądowej. Wszystko to ma wpływ na rozstrzygnięcie sprawy.

Nasza Kancelaria Adwokacka oferuje także włączenie się w już prowadzony proces – przejmujemy sprawy prowadzone przez inne kancelarie. Nasz radca prawny może przygotować dla Klienta analizę procesu prowadzonego przez innego prawnika. Służymy również wsparciem merytorycznym innym prawnikom, którzy są zainteresowani konsultacjami z zakresu obsługi procesowej.

W czym możemy pomóc?

Zespół prawników specjalizujących się w różnych dziedzinach prawa oraz współpraca z ekspertami z wielu branż pozwala nam zaoferować kompleksową usługę. Zarówno dla Klientów biznesowych, jak i indywidualnych prowadzimy m.in.:

PROCESY PRZECIWKO ZARZĄDOWI O DZIAŁANIE NA SZKODĘ SPÓŁKI

Zapewniamy obsługę prawną spółek, w tym również zarządu, a w ramach pomocy prawnej reprezentujemy go w procesach opartych na art. 299 ksh (odpowiedzialność członka zarządu za zobowiązania spółki z o.o.). Wskazujemy też rozwiązania, dzięki którym Klienta może ominąć zakaz prowadzenia działalności gospodarczej.

PROCESY ODSZKODOWAWCZE

Naszym Klientom pomagamy w przygotowaniu dokumentacji odszkodowawczej i reprezentujemy ich w sporach z ubezpieczycielami. Angażujemy się także w spory sądowe o odszkodowanie przeciwko byłym członkom zarządu spółek, którzy zaniechali złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości w wymaganych terminach.

PROCESY PAULIAŃSKIE

Skarga pauliańska zapewnia wierzycielowi ochronę przed nielojalnym postępowaniem dłużnika, którego celem jest wyzbycie się majątku. Reprezentujemy wierzycieli w procesach pauliańskich, aby zaspokoić ich roszczenia.

PROCESY BUDOWLANE

Podejmujemy się prowadzenia sporów przed sądem z uczestnikami procesu budowlanego. W imieniu naszych Klientów wysuwamy roszczenia finansowe oraz dochodzimy wykonania zobowiązań wynikających m.in. z rękojmi.

PROCESY LOTNICZE

Przed sądem dochodzimy m.in. roszczeń finansowych z tytułu odwołanych czy opóźnionych lotów.

Przed podjęciem współpracy z naszą Kancelarią, Klienci biznesowi powinni uporządkować dokumentację firmy, a także wyznaczyć osobę decyzyjną, z którą prawnicy wchodzący w skład naszego zespołu będą mogli na bieżąco omawiać postępy w sprawie.

Sprawy cywilne – dlaczego warto powierzyć nam swoją sprawę?

Aby prowadzić sprawę Klienta, który zdecydował się na proces cywilny, potrzebne jest przede wszystkim doświadczenie. Specjaliści z naszej Kancelarii mają wieloletnią praktykę w występowaniu przed sądem w imieniu Klientów. Podejmowaliśmy się prowadzenia sporów sądowych z różnych gałęzi prawa i spędziliśmy wiele godzin na salach sądowych, dzięki czemu możemy zaoferować zgłaszającym się do nas Klientom usługi na wysokim poziomie.

Reprezentujemy zarówno Klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorców przed sądami powszechnymi wszystkich instancji, sądami arbitrażowymi oraz sądami administracyjnymi. Dzięki zaufaniu, jakim obdarzyli nas dotychczasowi Klienci, nasza Kancelaria jest rozpoznawalna na terenie Krakowa i dobrze oceniana.

Angażujemy się w każdą powierzoną nam sprawę – analizujemy ją na różnych etapach prowadzenia, poszukując optymalnych rozwiązań. Powierzając swoją sprawę doświadczonym prawnikom, Klient zyskuje czas i ogranicza koszty, które poniósłby w związku z podjęciem błędnych decyzji.

Kancelaria Adwokacka – model rozliczenia

Poświęcamy wiele czasu każdej sprawie, którą powierzają nam Klienci, przygotowujemy się też rzetelnie do każdego procesu. Z tego względu preferowany przez nas system rozliczeń składa się z dwóch części. Są to:

  • stawka godzinowa – jest ona ustalana indywidualnie z Klientem i zależy od stopnia skomplikowania sprawy,
  • success fee (wynagrodzenie sukcesu) – to dodatkowe, ustalane w umowie wynagrodzenie prawnika w przypadku wygranej.

Nie pracujemy wyłącznie w oparciu o wynagrodzenie w modelu success fee. Wynika to z faktu, że stworzenie strategii w przypadku procesów sądowych jest czasochłonne, a często wymaga od nas sięgania także po specjalistyczną pomoc.

Kontakt

BIURO
ul. Walerego Eliasza Radzikowskiego 3,
31-305 Kraków, Polska
GODZINY OTWARCIA
Pon-Pt: 9:00 – 17:00