Adwokaci i Radcowie Prawni

Julia Szczepaniak

Adwokat

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, Wydziału Prawa i Administracji oraz Wydziału Filologicznego na kierunku neofilologicznym filologii słowiańskiej o profilu specjalizacji: język chorwacki.

Aplikację adwokacką odbywała w Krakowskiej Izbie Adwokackiej. Egzamin adwokacki złożyła z wynikiem pozytywnym w 2019 r. 

W roku 2010 rozpoczęła studia prawnicze na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. W tym czasie zdobywała  wiedzę praktyczną w organizacjach i instytucjach związanych z prawem. W lipcu i sierpniu 2014 roku praktykowała w Sądzie Rejonowym w Jastrzębiu-Zdroju (Wydział II Karny). Z kolei w październiku i listopadzie 2014 roku zdobywała doświadczenie w Krakowie w kancelariach adwokackich. Od stycznia 2015 roku związana zawodowo z kancelarią „Malinowscy i wspólnicy. Adwokaci i Radcowie Prawni. Spółka Partnerska”. W Kancelarii zajmuje się przede wszystkim prawem karnym procesowym, prawem cywilnym i postępowaniem windykacyjnym.

Oprócz zainteresowań prawniczych stara się także nie zaniedbywać jej drugiej pasji, jaką jest kultura i język chorwacki. W tym celu podróżuje do Chorwacji, uczestniczy w kursach specjalizacyjnych takich jak np. szkolenie w zakresie podstawowej terminologii prawnej w systemie prawnym BiH, Chorwacji Serbii i Polski oraz w projekcie „3 razy Chorwacja” zorganizowanym przez Konsulat Honorowy Chorwacji w Krakowie. Ponadto w roku akademickim 2016/2017 prowadziła zajęcia z chorwackiego języka prawniczego w ramach Koła Naukowego Praw Europy Środkowo-Wschodniej TBSP UJ. 

Posługuje się językiem chorwackim, serbskim, bośniackim oraz językiem angielskim.

Specjalizacje:

  • Postępowanie w zakresie cywilnym
  • kierowanie działem pro bono

julia.szczepaniak@wmalinowski.pl